Mužské a mužsko-ženské kruhy

Mužské kruhy jsou místem, kde se může v bezpečném prostoru setkat muž s mužem, bez rivality a soutěžení, v kruhu "bratrů" se může více otevřít a zároveň každý každého může povzbudit, podpořit. Je to místo, kde každý každému skutečně naslouchá a ne jen znuděně poslouchá. Naslouchá zevnitř, srdcem, bez hodnocení, bez předsudků. Ano je to někdy těžké, protože běžně tímhle způsobem nekomunikujeme, ale je to způsob komunikace, který je velmi, velmi očistný a zároveň uzdravující.

Ženy do společných kruhů přinášejí lehkost a jistý nadhled. Je úžasné být přítomen tomu, když se mužský a ženský svět, princip prolnou a ve vzájemné důvěře a otevřenosti spolu začnou tančit. A protože skoro každý z nás žijeme ve vztahu, tak tématem společných večerů jsou, jak jinak, vztahy. Vtah mezi námi , vztah sám k sobě, vztah k opačnému principu uvnitř nás.

 Aktuální informace o akcích najdeš tady.

Pokud chceš vědět o kruzích, které (většinou) v Praze sám nebo se svou ženou Hanou  Dankovou organizuji, nech na sebe kontakt ve formuláři níže.

Přestaň být hodným klukem/holkou

Být hodným klukem/holkou je strategie přežití (často vytvořená v dětství) – hodný kluk/holka chce být se všemi zadobře, všem vyhovět, dělat všechno správně a věří, že mu to zaručí uznání, lásku, naplnění jeho potřeb a pohodový život. Tato strategie je nevědomá, a tak když to nefunguje, místo toho aby to hodný kluk/holka zkusil jinak, začne se snažit ještě víc a přitom se stále diví proč ten pocit vnitřního štěstí a naplnění nepřichází.

Znám to, taky jsem takový byl.

 A jaký jsem teď? Žiji naplno. Znám své hranice a starám se o ně. Vnímám, když po mě někdo chce můj souhlas a svobodně, podle svých pocitů, řeknu „ano“ nebo „ne“. Mám víc a víc rád sám sebe a jsme méně a méně závislý na lásce druhých. Můj život je barevnější a také plnější. Neznamená to, že jsem stále a pořád jenom šťastný. Ale i v těch chvílích, kdy se zdánlivě nic nedaří, žiji. A řídím svůj život. Už nenechám nikoho jiného, aby můj život řídil místo mě. Už ne.

Právě připravuji další běh živého výcviku a to jak pro muže, tak i pro ženy. Tedy přestaň být hodným klukem/hodnou holkou. Pokud Tě téma zajímá, nech mi kontakt, napíši ti.

Mužské kruhy

Mužské kruhy jsou místem, kde se může v bezpečném prostoru setkat muž s mužem, bez rivality a soutěžení, v kruhu "bratrů" se může více otevřít a zároveň každý každého může povzbudit, podpořit. Je to místo, kde každý každému skutečně naslouchá a ne jen znuděně poslouchá. Naslouchá zevnitř, srdcem, bez hodnocení, bez předsudků. Ano je to někdy těžké, protože běžně tímhle způsobem nekomunikujeme, ale je to způsob komunikace, který je velmi, velmi očistný a zároveň uzdravující.

Mužské kruhy v Praze v  2/2 roku 2017 budou 26.9, 24.10,7.11,19.12. Informace o kruhu jsou na této stránce a FB přibližně 7-14 dní před kruhem. Na kruh je nutné se přihlásit viz přihlašování v aktualitách nahoře na stránce.

Pokud chcete být včas informováni o všech mužských  kruzích, které (většinou v Praze) organizuji, nechte na sebe kontakt ve formuláři níže.

Rituál pro ženicha

Sedíme spolu s Honzou v kruhu s dalšími chlapy. Ticho, které v místnosti je by se dalo krájet. Právě začal mluvit Honzův táta. Upřímně, bez obalu. Mluví o sobě, mluví o svém synovi, mluví o své ženě, o své rodině. Nevymlouvá se, nevysvětluje, říká vše tak, jak to je.

Chvíli před ním mluvil i Honza. O tom, jak tátu vnímá, o tom, co pro něj táta znamená, o tom, jak on vnímal jeho vztah k ženám, k jeho mámě. O tom, co mu to dalo na jeho cestě k ženám, co mu to vzalo. Jak tátův příběh ovlivňuje jeho vztah k jeho budoucí manželce. A pak řekne něco, co zajede pod kůži. Jemu i jeho tátovi.

Pro svobodné vstoupení do manželského vztahu je dobré ujasnit si, jaký vztah mám ke svému tátovi, jaký vztah měl on ke své ženě, jaká očekávání mám od manželského vztahu já. A odpovědět si na jednu základní a nejdůležitější otázku. PROČ do manželství vstupuji. Co tím stvrzuji? A co opouštím?

Pokud tě rituál zaujal a chtěl bys vědět víc o tom, co tě v jeho průběhu čeká, klikni na formulář pod textem.

 

Mužsko-ženské kruhy

Ženy do společných kruhů přinášejí lehkost a jistý nadhled. Je úžasné být přítomen tomu, když se mužský a ženský svět, princip prolnou a ve vzájemné důvěře a otevřenosti spolu začnou tančit. A protože skoro každý z nás žijeme ve vztahu, tak tématem společných večerů jsou často (ale nejenom) vztahy. Vztah mezi námi , vztah sám k sobě, vztah k opačnému principu uvnitř nás.

Mužsko- ženské kruhy v Praze v  2/2 roku 2017 budou 19.9, 17.10,14.11,12.12. Informace o kruhu jsou na této stránce a FB přibližně 7-14 dní před kruhem. Na kruh je nutné se přihlásit viz přihlašování v aktualitách nahoře na stránce.

Pokud chcete dostávat informce o všech mužsko-ženských kruzích a aktivitách, které spolu se svou ženou Hanou Dankovou (obvykle) v Praze organizujeme, nechte na sebe kontakt ve formuláři níže.

MOJE SLUŽBY

Nabízím řadu aktivit z pole "osobního" rozvoje. Primárně se zaměřuji na mužská témata a teenagery. Lze se mnou domluvit osobní konzultace, účast na rituálu nebo se zúčastnit živých kurzů a výcviků.

Pomůžu vám s osobním videem pro web anebo se pro váš projekt můžeme domluvit na natočení medailónku.

Máte zajímavé téma pro filmový dokument? Potřebuje ho realizovat nebo jen zkonzultovat?  Napište, potkáme se.

LIFE MENTORING

Individuální konzultace. Nalezení mužské síly. Zbavení se syndromu hodného kluka. Krize ve vztahu se ženou. Otcovství, jako cesta k sobě. Jak projít dospíváním - pro teenagery i jejich rodiče.

PROJEKTY PRO TEENAGERY

Projekty pro dospívající i učitele ve školách. Team buldingy pro teenagery. Mimoškolní akce pro dospívající.

RITUÁL PRO ŽENICHA

Půldenní rituál, v kterém se připravíš na vstup do společného života. Vědomý přechod do manželství. Spojení mužského a ženského principu. Uvnitř i vně nás. Svoboda ve vztahu pro sebe i pro partnerku.

VÝROBA DOKUMENTÁRNÍCH FILMŮ A PROMO VIDEÍ

Poradenství a konzultace výroby osobních videí na web. Zajištění výroby takových videí. Výroba dokumentárních filmů. Konzultace námětů a jejich realizace.