PAVEL MICHALIK
REŽISÉR
Srdce muže
Autentické a pravdivé příběhy nejrůznějších mužů. Do knihy přispělo přes čtyřicet autorů a jejich příběhy dohromady vytvořily pestrou mozaiku zobrazující to, co by se dalo označit jako život vědomého muže.
Příběhy sesbírané v knize jsou pokusem o návrat k původnímu významu mužského sdílení. Ke sdílení, které je otevřené a upřímné, které dává možnost nahlédnout za naše masky a dotknout se naší mužské zranitelnosti. Ke sdílení, díky kterému vystupujeme ze své komfortní zóny, abychom se utkali s oním bájným archetypálním drakem a mohli se pak vrátit do života silnější a celistvější. Ke sdílení, které se ovšem v dnešní době už moc nenosí. Protože bolest, slzy a stíny přece k věčně usměvavému člověku „v pohodě“ nepatří.
Více info najdete na www. srdcemuze.cz
Mužské a mužsko-ženské kruhy
Mužské kruhy jsou místem, kde se může v bezpečném prostoru setkat muž s mužem, bez rivality a soutěžení, v kruhu "bratrů" se může více otevřít a zároveň každý každého může povzbudit, podpořit. Je to místo, kde každý každému skutečně naslouchá a ne jen znuděně poslouchá. Naslouchá zevnitř, srdcem, bez hodnocení, bez předsudků. Ano je to někdy těžké, protože běžně tímhle způsobem nekomunikujeme, ale je to způsob komunikace, který je velmi, velmi očistný a zároveň uzdravující.
Ženy do společných kruhů přinášejí lehkost a jistý nadhled. Je úžasné být přítomen tomu, když se mužský a ženský svět, princip prolnou a ve vzájemné důvěře a otevřenosti spolu začnou tančit. A protože skoro každý z nás žijeme ve vztahu, tak tématem společných večerů jsou, jak jinak, vztahy. Vtah mezi námi , vztah sám k sobě, vztah k opačnému principu uvnitř nás.
Aktuální informace o akcích najdeš tady.
Pokud chceš vědět o kruzích, které (většinou) v Praze sám nebo se svou ženou Hanou Dankovou organizuji, nech na sebe kontakt ve formuláři níže.
Přestaň být hodným klukem/holkou
Být hodným klukem/holkou je strategie přežití (často vytvořená v dětství) – hodný kluk/holka chce být se všemi zadobře, všem vyhovět, dělat všechno správně a věří, že mu to zaručí uznání, lásku, naplnění jeho potřeb a pohodový život. Tato strategie je nevědomá, a tak když to nefunguje, místo toho aby to hodný kluk/holka zkusil jinak, začne se snažit ještě víc a přitom se stále diví proč ten pocit vnitřního štěstí a naplnění nepřichází.
Znám to, taky jsem takový byl.
A jaký jsem teď? Žiji naplno. Znám své hranice a starám se o ně. Vnímám, když po mě někdo chce můj souhlas a svobodně, podle svých pocitů, řeknu „ano“ nebo „ne“. Mám víc a víc rád sám sebe a jsme méně a méně závislý na lásce druhých. Můj život je barevnější a také plnější. Neznamená to, že jsem stále a pořád jenom šťastný. Ale i v těch chvílích, kdy se zdánlivě nic nedaří, žiji. A řídím svůj život. Už nenechám nikoho jiného, aby můj život řídil místo mě. Už ne.
Právě připravuji další běh živého výcviku a to jak pro muže, tak i pro ženy. Tedy přestaň být hodným klukem/hodnou holkou. Pokud Tě téma zajímá, nech mi kontakt, napíši ti.
Rituál pro ženicha
Sedíme spolu s Honzou v kruhu s dalšími chlapy. Ticho, které v místnosti je by se dalo krájet. Právě začal mluvit Honzův táta. Upřímně, bez obalu. Mluví o sobě, mluví o svém synovi, mluví o své ženě, o své rodině. Nevymlouvá se, nevysvětluje, říká vše tak, jak to je.
Chvíli před ním mluvil i Honza. O tom, jak tátu vnímá, o tom, co pro něj táta znamená, o tom, jak on vnímal jeho vztah k ženám, k jeho mámě. O tom, co mu to dalo na jeho cestě k ženám, co mu to vzalo. Jak tátův příběh ovlivňuje jeho vztah k jeho budoucí manželce. A pak řekne něco, co zajede pod kůži. Jemu i jeho tátovi.
Pro svobodné vstoupení do manželského vztahu je dobré ujasnit si, jaký vztah mám ke svému tátovi, jaký vztah měl on ke své ženě, jaká očekávání mám od manželského vztahu já. A odpovědět si na jednu základní a nejdůležitější otázku. PROČ do manželství vstupuji. Co tím stvrzuji? A co opouštím?
Pokud tě rituál zaujal a chtěl bys vědět víc o tom, co tě v jeho průběhu čeká, klikni na formulář pod textem.