TEEGROVAČKA

Teenageři a tátové

2.–5. ÚNORA 2017

INFO PRO VŠECHNY

Co se stane, když tátové vyrazí s teenagery sami ven? Budou skákat padákem, stavět iglů, pařit dlouho do noci?

My muži přistupujeme k výchově dětí jinak než ženy. Většinou necháváme věci jen tak se dít, spíš pozorujeme, než zasahujeme, máme rádi volnost a svobodu, a to jak pro nás, tak pro děti kolem nás. Ale zároveň máme v průběhu roku málo času, moc málo na všechno, a tak ten strávený s dětmi je často vzácný. A pak najednou stojíme vedle našeho téměř dospělého syna nebo dcery a nevíme co si s ní(m) povídat, jak si poradit s její/jeho emocemi, kolik svobody mu dát a kde nastavit hranice...

Na Teegrovačcce společně vytváříme prostor, v němž jsme skutečně přítomní spolu s našimi dospívajícmi dětmi, prostor důvěry a bezpečí, prostor, v němž je přítomna hravost i vážnost, akce i meditace, síla i zranitelnost, prostor, kde se teenageři učí od nás a my od nich.

CO VÁS ČEKÁ?

Pro táty a mládež ve věku 12–16 let, mladší sourozenci po domluvě.

Dopolední lyžování, odpolední a večerní program, někdy zvlášť pro táty a teenagery, někdy společný.

Organizovaný program – masky, za kterými se skrýváme

Sdílení

Večerní blbnutí na sjezdovce

Házení do sněhu

Půlnoční disko

Noční filmy

 

Vše ve velmi příjemném prostředí střediska SEVER  v Horním Maršově

Krkonoše se na nás už těší!!!!

Nehodí se ti termín akce, ale chceš dostávat zprávy o dalších takových aktivitách pro teenagery i pro táty? dej svůj email do formuláře a budeš první kdo se o akcích dozví.

PRO TÁTY

Pojď se potkat s ostatními chlapy, kteří možná řeší hodně podobné problémy s dospívajícícm u sebe doma. Pojď se navzájem podpořit, poradit si. A hlavně se pojď na chvíli zastavit a poslouchat, jak to mají tvoje děti. Vzpomenout si na to, jak jsi to měl kdysi v dospívání ty sám.

Známe to všichni, období, kdy to vypadá, že se nedá s tím mládětem vedle nás vůbec domluvit. Dokázat nastavit hranice a při tom ještě být citlivý a vnímavý k tomu zmatku, který se skrývá u našeho dospívajícího milánka za tím jeho věčným „nevim“.

Pojďme zkusit najít s ostatními táty klíč k tomu, jak v tomhle věku s našimi dětmi společně být, pojďme hledat, čím je můžeme v jejich přechodu do dospělosti podpořit.

A hlavně si pojďme odpočinout!!!

 

PRO TEENAGERY

Svět se mění. Neuvěřitelně rychle. Moje pocity lítají nahoru a dolu. Co s nima sakra dělat? Proč se mi chce jednu chvíli křičet a tancovat a za chvíli plakat kvůli blbosti? Nechci mluvit s nikým kolem, jen bejt zavřenej ve svym NEVIM. Minecraft už  je pasé, Katnis je už taky trochu out, že by Nerve? A co pořád ty dospělí? Tvářej se, jako že sežrali všechnu moudrost...

Prostě si chci jen na pár dnů zablbnout na prkně, ve sněhu, kouknout na nějakej fakt dobrej film, možná nějaký disko (že bych jako dělal i dýdžeje? HM...), potkat se s pár novejma kámošema (jasně, že se nezamiluju), možná zkusit občas něco drsnějšího, ale hlavně jen tak bejt a nic neřešit.

Takže co tě čeká:

Dopolední samostatné lyžování, odpolední a večerní program, někdy zvlášť pro táty a teenagery, někdy společný.

Organizovaný program – masky, za kterými se skrýváme

Sdílení

Večerní blbnutí na sjezdovce

Házení do sněhu

Půlnoční disko

Noční filmy

 

Tak co, jdeš do toho????

 

No...,

jako...,

možná....,

fakt...

NEVIM!!!!

O LEKTORECH

Pavel Michalik

Pracuju jako režisér a vysokoškolský pedagog. Ve volném čase se věnuji  mužským kruhům. Rád píšu, vydal jsem knihu Srdce muže,  chodím boxovat, rád si povídám o životě a užívám si vesnice, kam jsme se před pár lety přestěhovali.

Čím dál víc mě zajímá období dospívání v našich životech. Hledám cesty, jak mladé lidi tímhle obdobím provést, jak jim dopřát rituály a výzvy, které se z naší společnosti už vytratily a přitom jsou pro zdárný přechod do dospělosti tak potřebné. A tak používám při své práci metody, jako jsou Council, Visionquest, Cestu hrdiny a další dnes naštěstí již znovu objevované přístupy.

Před deseti lety jsem po svém prvním meditativním setkání se smrtí hodně změnil svůj život. Zjistil jsem, že nepotřebuju pivo ani jointa, abych se dotkl něčeho vyššího. Postupně jsem pochopil, že smysl života, který stále hledám, není ve věcech ani činnostech kolem mě. Že smyslem života jsem Já sám. Začal jsem vnímat své srdce, o kterém jsem do té doby ani nevěděl, kde je. A začal jsem se vypořádávat se svým největším strachem. Strachem ze své maskulinity, ze svého mužství. Začalo se narovnávat pokřivené vnímání sebe sama jako muže, pokřivené vnímání toho, kdo je vůbec muž. Začal jsem se osamostatňovat, hledat svou vizi a naplňovat ji. Začal jsem se učit – a ten proces stále pokračuje – jak žít život naplněně, jak se nezhroutit v těžkých chvílích a nezbláznit se radostí, když se zrovna daří. Jak žít prostě, jednoduše a obyčejně a při tom se mít stále rád.

Petr Suchý

Studoval jsem matematické inženýrství na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT a informatiku na Vysoké škole ekonomické. Řadu let jsem pracoval v bankách, nejdéle v Raiffeisenbank na oddělení finančních trhů. Vždy mě to však táhlo k vzdělávání dětí a dospělých, a tak jsem absolvoval kurz zážitkové pedagogiky a realizoval několik akcí pro dospělé i děti.
 
V roce 2015 jsem se rozloučil s bankovním sektorem a pustil se do svého snu – propojení vzdělávání, přírody a dětí. Založil jsem Klub dětí a mládeže Čtyřlístek, kde se chceme věnovat volnočasovým aktivitám pro děti v oblasti Říčany-Mnichovice-Kostelec nad Černými Lesy. 
 
Aktuáně vedu kroužky Divočiny pro děti z MŠ Světice, MŠ Stránčice a MŠ Mnichovice. Děti jsou nadšené, zejména kluci, protože mají možnost vyřádit se venku pod mužským vedením, a tak budu tyto kroužky rozšiřovat i do dalších obcí.
 
Do budoucna uvažuji o práci v lesní školce. Aktuálně organizuji PRALES = Prázdninovou Lesní Školku.
 
Dlouhodobě se zajímám o seberozvoj, absolvoval jsem řadu kurzů, firemních i soukromých. Rád cvičím jógu, věnuji se skautskému oddílu v Říčanech. Jsem otec dvou dcer a syna, páníček psa, oblíbenec rodinného kocoura a chovatel tří slepic, které jsou toho času na dovolené u bratra na Moravě.
Více zde.

Přihlášení

Cena je 3250 Kč za osobu.

Cena zahrnuje ubytování, plnou penzi, organizovaný program. Cena nezahrnuje skipas (možnost lyžování je v rámci volného programu 2x dopoledne) .

Do poznámky prosím uveďte věk a jméno dítěte.

KONTAKT

Petr Suchý

Tel. 724148850

Klub dětí a mládeže Čtyřlístek, z.s.